• AGD do zabudowy

Dzisiejsza kuchnia może wyglądać zupełnie inaczej niż jeszcze kilkanaście lat temu. Niemal każdy sprzęt AGD może zostać ukryty, dzięki czemu sama kuchnia staje się spójna i atrakcyjna wizualnie. Wystarczy wybrać urządzenie spełniające postawione mu kryteria, dokupić front i szafkę pasującą do pozostałych mebli. Jak jednak zabudować AGD?

Piekarniki do zabudowy można podzielić na dwa rodzaje:

  • gazowy – piekarniki do zabudowy zasilane gazem są rzadko stosowane i jest wśród nich niewielki wybór. Można je podłączyć do butli bądź też sieci gazowej.
  • elektryczny – jest to najpopularniejsza wersja piekarników do zabudowy. Najczęściej spotyka się urządzenia o standardowych wymiarach tj. 60x60x60 cm (wysokość x szerokość x głębokość). Zdarzają się jednak modele kompaktowe, których wysokość wynosi 45 cm. Pozostałe wymiary mogą różnić się u poszczególnych producentów, jednak najczęściej nie przekraczają 60 cm.

Niemal wszystkie płyty indukcyjne są przeznaczone do zabudowy. Większość z nich charakteryzuje się standardową szerokością wynoszącą 60 cm. Nie jest to jednak reguła, gdyż producenci starają się dopasować swoją ofertę do wymagań klientów.

Ze względu na duże rozmiary lodówki, warto zastanowić się, gdzie ma stanąć, a także jakie powinna mieć wymiary np. sugerując się rozmiarami szafek z wybranego zestawu mebli. Ważne, aby szafka na lodówkę miała specjalne kratki wentylacyjne, które zapewnią prawidłowy przepływ powietrza. Lodówki do zabudowy mają najczęściej standardową szerokość (od 54 do 56 cm) oraz głębokość (około 57 cm), dzięki czemu powinny pasować do większości szafek kuchennych.

Zmywarka, podobnie jak inne urządzenia do zabudowy, umożliwia schowanie wnętrza urządzenia i dopasowania frontu do stylistyki kuchni. Zmywarki do zabudowy można podzielić na dwie grupy:

  • częściowo zintegrowane – panel do sterowania jest widoczny na zewnątrz, a sam front jest proporcjonalnie mniejszy.
  • całkowicie zintegrowane – cały przód zmywarki, łącznie z panelem, jest ukryty za frontem.

Wysokość zmywarek standardowych wynosi 80 cm, natomiast szerokość 45 lub 60 cm. W przypadku modeli kompaktowych, zmywarka może być wysoka na 40-50 cm i szeroka na 60 cm. Ponadto w sprzedaży można spotkać się ze zmywarkami do wysokiej zabudowy – takie modele charakteryzują się wysokością około 90 cm.

Jeśli w domu łazienka jest zbyt mała, by zmieścić pralkę, warto zastanowić się nad jej przeniesieniem do kuchni. Wtedy też idealnym rozwiązaniem staje się kupno pralki do zabudowy, choć ma ono swoje wady. Jedną z najważniejszych jest niewielki wybór modeli na rynku. Ponadto producenci oferują głównie pralki o standardowych wymiarach, ładowanych od frontu.

Przy doborze sprzętu AGD do zabudowy, należy pamiętać o tym, że wymaga on odpowiedniej konstrukcji szafek. Muszą one umożliwiać wymianę powietrza oraz chłodzenie. Kable powinny być dobrze schowane za szafkami, tak żeby całość wyglądała estetycznie. Teoretycznie wszystkie sprzęty do zabudowy pasują do szafek o szerokości 60 cm, ale należy pamiętać o niemałych niekiedy różnicach w ich wysokości. Zabudowany sprzęt AGD świetnie pasuje do nowoczesnych mieszkań, w których każdy dodatkowych element wystroju niszczy kompozycję wnętrza. Niezależnie od tego, czy sprzęt jest widoczny czy też nie, łatwo dostosuje się do wnętrza ze względu na uniwersalny wygląd. Ładna, prosta stylistyka pozwala na stworzenie spójnego wnętrza.

  • Parametry

Brak produktów do wyświetlenia
  • Promocje