• ASPIRATORY DO NOSA

Do ukończenia pierwszego roku życia dzieci oddychają niemal wyłącznie przez nos. Dlatego katar u niemowlaka stanowi spory problem. Taki mały szkrab nie poradzi sobie samodzielnie z wydmuchaniem zgromadzonych w nosie wydzielin, które utrudniają zarówno oddychanie, jak i związane z nim równoczesne jedzenie czy sen. Oczyszczanie ułatwi aspirator do nosa lub gruszka. Sam w sobie katar u dziecka nie jest groźny, ale zbyt długo utrzymująca się niedrożność nosa może wywołać zapalenie ucha lub zatok, a wtedy znacznie trudniej wyleczyć małego pacjenta. Dlatego codzienne czyszczenie drobnego nosa naszej pociechy powinno stać się nawykiem rodziców.

W walce z katarem u dziecka skutecznie pomoże aspirator do nosa. Jest to proste urządzenie pomagającym w usunięciu nieczystości nosa. Aspirator do nosa zaopatrzony jest w plastikową rurkę (aplikator) o specjalnie zaprojektowanej, zaokrąglonej końcówce, która zapewnia doskonałą styczność z otworem nosowym niemowlęcia i jednocześnie nie stwarza zagrożenia uszkodzenia błony śluzowej nosa. W celu przeprowadzenia oczyszczania nosa, mama lub tata wkładają ustnik do swoich ustach, a aplikator przykładają do jednej z dziurek nosa niemowlaka. Następnie lekko wciągają powietrze przez ustnik, dzięki czemu wyciągają zalegającą w nosie wydzielinę.  

Katar u niemowlaka usuwa również gruszka. Można ją stosować do usuwania wydzieliny z nosa niemowląt i małych dzieci. Jest bezpieczna i higieniczna. Jej specjalny kształt zabezpiecza przed zbyt głębokim włożeniem jej do dziecięcego noska, a miękka gumowa końcówka zapobiega podrażnieniu śluzówki. Przed użyciem gruszkę należy ścisnąć i opróżnić z powietrza. Oczyszczając jedną dziurkę, drugą należy zablokować. Niezależnie od tego, na który produkt się zdecydujecie warto przed oczyszczaniem nosa rozrzedzić wydzielinę. W tym celu polecamy wkroplić do każdego z otworów nosowych nieco roztworu soli fizjologicznej lub izotonicznego roztworu wody morskiej.

  • Parametry

Brak produktów do wyświetlenia
  • Promocje