• Kategorie
  • CB radio

Brak produktów do wyświetlenia

CB radio przez lata było bardzo popularne - wiele samochodów jeździło z charakterystycznymi antenami na dachach. Kiedyś CB radio było kojarzone niemal wyłącznie z ciężarówkami, jednak kierowcy aut osobowych szybko przekonali się o przydatności tego urządzenia. Służy ono do komunikacji z innymi prowadzącymi, którzy ostrzegą przed patrolem policji, korkiem czy wypadkiem. Nieoceniona jest również pomoc miejscowych kierowców, którzy pomogą dotrzeć do celu w obcym mieście, kiedy zawiedzie nawigacja. I choć wiele osób wieszczy zmierzch popularności CB radia, to są to zapowiedzi zdecydowanie przedwczesne. Nadal korzysta z niego sporo kierowców, zarówno samochodów ciężarowych, jak i osobowych, którzy aktywnie udzielają się w eterze.

Aby wybrać odpowiednią ofertę dla siebie, musimy odpowiedzieć sobie na trzy pytania. Pierwsze - czy podczas jazdy w moim otoczeniu porusza się dużo samochodów? Drugie - czy zamierzam używać CB raczej hobbystycznie, od czasu do czasu? Trzecie - czy stać mnie na ryzyko zakupu tańszego zestawu, bo w razie czego kupię kolejny, lepszy? Jeżeli na wszystkie trzy pytania odpowiedzieliśmy sobie "tak", to spokojnie możemy oglądać zestawy z dolnej półki. Jeśli natomiast na któreś z pytań musieliśmy odpowiedzieć "nie", warto szukać urządzeń nieco droższych, ale wyższej jakości i o lepszych parametrach.

Musimy też pamiętać, że im dłuższa antena, tym większy zasięg działania CB radia. Wybierając antenę, pamiętajmy także, by była ona dostosowana do naszego modelu auta.