• Kategorie
  • Szukaj
  • Do sypialni

Brak produktów do wyświetlenia

Posiadanie osobnej sypialni to komfort, który jest standardem nawet w niewielkich domach jednorodzinnych. W pokoju dziennym, który pełni wiele funkcji, możemy postawić jedynie rozkładaną kanapę czy tapczan. W sypialni jednak rządzi łóżko. Jego wymiary warto dobrać zarówno pod względem domowników, którzy na nim będą spać, jak i wielkości naszej alkowy. Jeżeli metraż naszej sypialni jest naprawdę skromny, musimy wybrać łóżko o szerokości 140 cm – ale jest to naprawdę ostateczność, na którą zdecydujemy się tylko w przypadku, gdy stelaż zajmie miejsce od ściany do ściany. Jeżeli mamy 20 cm więcej – zdecydujmy się na najbardziej standardowy rozmiar łóżka czyli ten o szerokości 160 cm.

Właściciele łóżek o największym (jeśli chodzi o wartości standardowe) rozmiarze, czyli mających szerokość 180 cm mogą zamontować dwa osobne materace o szerokości 90 cm. Dlaczego jest to takie ważne? Materac dobiera się względem osoby, która na nim śpi. Od jej preferencji, wzrostu, wagi zależy konkretny model. Drobna kobieta i wysoki mężczyzna o mocnej budowie ciała, nie zawsze odpoczną na takim samym materacu. Czasem wydaje nam się, że duże łóżko będzie zbyt przytłaczające dla pomieszczenia. Nie zapominajmy jednak o przeznaczeniu sypialni. Najważniejsza jest tu nasza wygoda, więc nie powinniśmy oszczędzać na centymetrach, jeśli w grę wchodzi komfort spania.

 Łóżko jest najważniejszym meblem w każdym domu. To miejsce, w którym odpoczywamy każdego dnia, relaksujemy się i spędzamy wiele ważnych chwil. Musimy mieć pewność, że łóżko na którym śpimy jest wygodne, ale także nam się podoba i komfortowo w nim się czujemy. Jeżeli lubimy w łóżku czytać, pracować z laptopem lub tabletem na kolanach, warto wybrać łóżko z zagłówkiem. Najwygodniejsze są zagłówki miękkie, tapicerowane i wysokie. Wtedy możemy opierać się o nie w pozycji siedzącej.

Na komfort snu znacznie większy wpływ niż rama łóżka ma stelaż - drabinka, na której leży materac. Pełne wypełnienie ramy płytą meblową to rozwiązanie najtańsze, ale i najmniej komfortowe. Zdrowsze dla naszego kręgosłupa są stelaże wykonane z drewnianych, lekko wygiętych i połączonych ze sobą listewek. Stelaż powinniśmy dobierać do materaca Np. do materaca sprężynowego nie powinno się wybierać stelaża regulowanego, z podnoszonym podgłówkiem, gdyż mógłby uszkodzić sprężyny. Bardzo ważna jest gęstość rozstawienia listewek, im jest ich więcej, a odstępy mniejsze, tym lepiej. Ważna też jest elastyczność listewek.