• Kategorie
  • Szukaj
  • Dywaniki

Nic tak nie doda wnętrzu przytulności, jak odpowiednio dobrany dywanik. Kładziemy je w przedpokojach, łazienkach i salonach. Niektóre dywaniki są również specjalnie przeznaczone do użytku zewnętrznego i możemy położyć je na tarasie czy balkonie. Dywaniki z długim włosiem są miękkie i pięknie się prezentują. Możemy więc zastosować je w reprezentacyjnych miejscach w domu, aby nadać im przytulny charakter. W przypadku dywanika umieszczonego w korytarzu przy drzwiach wejściowych, ważne jest, aby posiadał dość sztywne włosie. Dzięki temu zabrudzenia przyniesione na obuwiu z zewnątrz pozostaną na nim – utrzymanie porządku w domu stanie się zatem łatwiejsze. Dywaniki można stosować nie tylko w pomieszczeniach, ale również na zewnątrz – czy to w roli wycieraczki przed drzwiami wejściowymi czy też w altance ogrodowej lub na tarasie. Pamiętajmy jednak, że nie każdy dodatek sprawdzi się na zewnątrz. Dużo zależy od tkaniny użytej do ich produkcji.

Do sypialni czy przytulnego salonu wybierzemy takie z długim, miękkim runem, w przedpokoju zaś położymy te, z których najłatwiej będzie usunąć przyniesione na podeszwach butów zabrudzenia. Jednocześnie od dywaników oczekujemy konkretnych funkcji – nie tylko dekoracyjnych. Dywaniki na zewnątrz muszą być przede wszystkim odporne na rozmaite czynniki zewnętrzne, a przy tym łatwe do wyczyszczenia. W zależności od tego, gdzie chcemy położyć dywanik i w jakim stylu urządzone jest wnętrze czy taras, wybierzemy model o pasującym nam rozmiarze, wzorze i sposobie wykonania.

Jeśli lubimy styl boho, hippie czy eko, wybierzmy dywaniki wzorzyste, z frędzlami, wykonane z bawełny lub juty. Dobrze mogą prezentować się modele tkane ręcznie np. z materiału w kilku różnych kolorach, tworząc swego rodzaju mozaikę. Wśród dywaników spotkamy również modele stonowane lub jednokolorowe, które z łatwością dopasujemy do różnych wnętrz i tarasów. Za ich pomocą podkreślimy styl, w jakim zostały urządzone przestrzenie. Podczas aranżowania łazienki warto uwzględnić zastosowanie w niej dywaników łazienkowych, które ocieplą wnętrze i sprawią, że podczas wszelkich codziennych czynności będziemy mogli korzystać z nich w bardziej komfortowy sposób. Maty zapewnią nam także bezpieczeństwo podczas samej kąpieli lub prysznica – dzięki nim unikniemy poślizgnięć i groźnych wypadków.