• Kategorie
  • KOMPUTERY

Brak produktów do wyświetlenia

Komputer zagościł w naszym życiu na dobre. Niektórzy nie wyobrażają sobie bez niego życia. Dzięki komputerom będziemy mogli w kilka sekund dostać się do tych informacji, które są nam najbardziej potrzebne, na przykład do codziennych wiadomości, danych o firmach czy produktach, informacji dotyczących spraw urzędowych i wielu innych. Następnie dzięki komputerowi będziemy mogli porozmawiać z naszym znajomymi oraz zawrzeć wiele nowych przyjaźni, na przykład na serwisach społecznościowych. Możemy też postawić na miłe spędzenie czasu, grając w gry komputerowe, nie wspominając już o tym, że komputery dzisiaj są wykorzystywane prawie w każdej firmie jako narzędzie pracy i niezbędna pomoc.

Za pierwszy komputer w historii uznawany jest ENIAC - powstał on 70 lat temu i od tego czasu rynek komputerów rozwija się w zastraszającym tempie. Od czasów ENIAC-a zmieniło się właściwie wszystko, bo dzisiejsze pecety stały się nie tylko wydajniejsze, ale przede wszystkim: mobilne, wielozadaniowe i estetyczne. Pierwsze komputery stacjonarne dostępne dla zwykłych użytkowników pojawiły się na rynku i trafiły do naszych domów w latach 80-tych XX wieku. Ówczesne komputery osobiste nie zajmowały już całego pokoju, lecz z powodzeniem mieściły się na biurku dzięki niewielkim, blaszanym lub plastikowym konstrukcjom typu desktop.

Era stacjonarnych komputerów trwała w najlepsze jeszcze w latach 90-tych, a inżynierowie prześcigali się w projektowaniu kolejnych, coraz bardziej wydajnych konstrukcji. Komputer przez wiele lat kojarzył się z urządzeniem stojącym w domu lub w pracy, niejako przytwierdzonym do biurka. Dlatego pojawienie się pierwszych komputerów przenośnych, czyli laptopów, stanowiło krok w kierunku komputerów mobilnych, z których można będzie korzystać nie tylko w jednym, ściśle określonym miejscu.