• Karnisze

  • Parametry

Brak produktów do wyświetlenia

Dzięki dobrze dobranemu karniszowi wnętrze może zyskać unikalny wygląd. To przecież właśnie na karniszach wieszamy wszelkiego rodzaju firany i zasłony. Nowoczesne kształty i rozwiązania sprawiają, że masz szansę wybrać modele doskonale dopasowane do stylu panującego w mieszkaniu czy wnętrzu innego lokalu, a także do swoich preferencji.

Idealne karnisze będą same w sobie stanowiły dekorację, ale również spełniały ważną rolę elementów, dzięki którym możesz odpowiednio powiesić zasłony czy firany. Tak więc za ich pomocą nie tylko stworzysz ozdobę okna, ale zapewnisz wnętrzu odpowiednie warunki oświetleniowe, a także odizolujesz je od wzroku sąsiadów czy przechodniów. Jak jednak wybrać go w taki sposób, by harmonizował z wystrojem wnętrz i idealnie pasował do stylu, w jakim je urządziliśmy?

Pamiętajmy, że każde pomieszczenie może, a w niektórych wypadkach nawet powinno zostać wyposażone w inny karnisz. Trzymając się tej zasady, mamy szansę na perfekcyjne dopasowanie tego elementu do każdego pokoju czy wnętrza w naszym domu. Wyjątkiem jest sytuacja, w której poszczególne wnętrza łączą się ze sobą, jak bywa to np. w przypadku salonu i kuchni czy salonu i jadalni. Bezpiecznym rozwiązaniem jest wtedy zakup takich samych karniszy, chyba że obie połączone strefy zostały wykończone w diametralnie różny sposób.

Wśród karniszy dostępnych na rynku znajdziemy te wykonane z metalu, tworzywa sztucznego bądź drewna. Zwieńczeniem karnisza są ozdobne zakończenia, które mocuje się po obu stronach drążka. Występują w różnych barwach i kształtach. Karnisze występują też w różnych kolorach i tu łatwo dopasować je do wnętrza. Kolor karnisza łączy się w dużej mierze z rodzajem zastosowanego do jego produkcji surowca. Naturalne odcienie drewna karniszy drewnianych będą ocieplały wnętrze, wnosiły do niego przytulną atmosferę. Karnisze metalowe utrzymane w odcieniach stali, satyny, chromu czy inox idealnie pasują do pomieszczeń nowoczesnych, także do kuchni oraz łazienek.

Istotna jest również grubość karnisza. Te najcieńsze, o średnicy 16 mm, warto stosować w połączeniu z delikatnymi, lekkimi i krótkimi firankami, np. w kuchniach, łazienkach. Uniwersalny drążek ma średnicę 19 mm – po taki model możemy sięgnąć w każdym wypadku, doskonale komponuje się on bowiem z oknami o uniwersalnych wymiarach. Drążki o grubości 25 mm najlepiej wybierać do pomieszczeń dużych i przestronnych.

  • Promocje