• ŁÓŻECZKA TURYSTYCZNE

Łóżeczka turystyczne dla dzieci są to składane akcesoria, które można bezpiecznie przewozić w samochodzie. Większość z nich zbudowana jest z plastikowej lub metalowej ramy, boków skonstruowanych z tkaniny i siateczki oraz z dna podzielonego na segmenty i uzupełnionego o składany, lekko watowany materac. Takie łóżeczko bardzo się przyda, gdy rodzina często podróżuje i nocuje w miejscach, gdzie nie ma łóżeczka dla malucha.
Do niewątpliwych minusów łóżeczek turystycznych dla dzieci należy fakt, że przeważnie nie używa się ich częściej niż kilka razy. Poza tym zajmują sporo miejsca nawet po złożeniu, a noszenie ich ze sobą może okazać się uciążliwe. Dlatego nie warto kupować takich akcesoriów, jeżeli nie mamy pewności, że są one niezbędne podczas podróży.

Łóżeczka turystyczne stały się coraz bardziej popularne. Bardzo dużo rodziców zaczyna traktować je jako niezbędny gadżet zaraz obok wózka czy łóżeczka tradycyjnego. Przy wyborze takiego łóżeczka warto zwrócić uwagę na:

Poziomy – do wyboru są łóżeczka jedno oraz dwupoziomowe. W tym drugim przypadku powierzchnia spania podczepiana jest na pewnej wysokości. Mając małe dziecko nie musimy sięgać głęboko i dlatego jest to wygodniejsze rozwiązanie. Montaż drugiego poziomu ograniczony jest często wagą dziecka. Na pewno sprawdzi się dla najmłodszych pociech.

Wymiary łóżeczka po złożeniu – bardzo ważny parametr. Czasami sposób złożenia czy budowa torby ma ogromne znaczenia dla końcowego efektu. Może się okazać, że łóżeczko z większą efektywną powierzchnią zajmuje po złożeniu takie same rozmiary jak małe łóżeczko.

Waga łóżeczka – parametr ten może być istotny, jeżeli planujemy latać z łóżeczkiem. Tutaj każdy dodatkowy kilogram może być problemem. Ciężkie łóżeczko raczej nie będzie wyzwaniem, jeżeli przewozimy je autem.

Sposób i łatwość rozkładania – wielu producentów stosuje bardzo podobny system składania. Warto jednak po zakupie przetestować czy łóżeczko składa się sprawnie i wygodnie.

Długość robocza powierzchni do spania – od tego zależy jak długo nasze dziecko będzie korzystało z łóżeczka turystycznego. W teorii może być ono wykorzystywane nawet do piątego roku życia dziecka, pod warunkiem, że wybierzemy najdłuższy model.

Otwierana ścianka na zamek – wygodne rozwiązanie dla starszych dzieci. Nie trzeba ich przenosić, a tym samym odpada dźwiganie dziecka, które może być szczególnie uciążliwą czynnością. Minusem takiego rozwiązania może być sytuacja, gdy dziecko same będzie potrafiło już odpiąć zamek i wyjść z łóżeczka.

Maksymalny udźwig – przed zakupem warto sprawdzić jakie obciążenie jest w stanie wytrzymać nasze łóżeczko.

Kółka z hamulcami – przydają się podczas przestawiania rozłożonego już łóżeczka w pokoju.

Materiał – warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane jest łóżeczko. Powinien być trwały i łatwy do czyszczenia. Dodatkowo użycie siatki zapewni dobrą wentylację i dostęp do świeżego powietrza. Rodzice mogą również swobodnie obserwować dziecko podczas snu.

Łóżeczko turystyczne służyć będzie naszemu dziecku do 3 lat, ponieważ jego maksymalne obciążenie to najczęściej 15 kg. Tyle jednak z pewnością wystarczy. Starsze dziecko zazwyczaj bez większego kłopotu zasypia w „dorosłych” łóżkach. Zakup dodatkowego łóżka być może wydaje się niepotrzebnym wydatkiem. Wszyscy rodzice jednak bardzo szybko docenią zalety takiego rozwiązania, szczególnie, jeśli lubią podróżować lub ich pociechy często spędzają czas poza własnym domem. Modele turystyczne zapewnią bowiem dziecku spokojny sen w każdym miejscu.

  • Parametry

Brak produktów do wyświetlenia
  • Promocje