• Kategorie
  • Szukaj
  • Niemowlęce

Brak produktów do wyświetlenia

Niemowlę sypia bardzo dużo, a sen ma zasadnicze znaczenie dla jego rozwoju. Łóżeczko niemowlęce może być tradycyjne, drewniane, lub bardziej mobilne, turystyczne. Niektóre modele łóżeczek mogą służyć dziecku nawet po wyrośnięciu z wieku niemowlęcego.Tradycyjne łóżeczka szczebelkowe są najczęściej kupowane przez rodziców. W zależności od producenta różnią się wzornictwem, kolorem i rodzajem drewna, ewentualnie płyty MDF, a także sposobem wykończenia.

Kupując łóżeczko zwróć uwagę, czy jego wykonane jest zgodnie z europejską normą PN-EN 716-1:1999 oraz z normą PN-EN 1130-1-2001. Normy te określają wymagania bezpieczeństwa dla łóżeczek i kołysek dziecięcych. Ważne jest też, żebyodstępy między szczebelkami nie mogą być mniejsze niż 2,5 cm, żeby rączka, czy nóżka dziecka nie uwięzła między nimi, ani większe niż 6 cm, aby nie zmieściła się między nimi główka dziecka. Boki powinny mieć wysokość co najmniej 60 cm przy regulowanej głębokości dna łóżeczka, przy najwyższym ustawieniu wysokość nie powinna być mniejsza niż 30 cm.

Łóżeczko turystyczne może stanowić alternatywę dla tradycyjnego mebla, jeśli często podróżujesz z dzieckiem lub chcesz mieć dodatkowe łóżeczko, np. na parterze swojego domu lub w pomieszczeniu innym niż sypialnia dziecka.

Cena łóżeczka zależy nie tylko od jego marki, ale od funkcji, w jakie zostało ono wyposażone. Warto przemyśleć zakup, bo przy jednym wydatku można zyskać mebel na kilka lat. Oczywiście – im więcej funkcji posiada, tym łóżeczko jest droższe.