• Pościelowe

Jako pierwszy pościel wprowadził belgijski doktor epidemiolog Mariez Goretebe w XVI wieku. Miała ona na celu zmniejszenie przenoszenia się  chorób wśród mieszkańców hoteli. Okrywanie dodatkowy materiałem chroniło śpiącego przed bakteriami rozwijającymi się w kołdrach, derkach, poduszkach. Natomiast do Polski pierwsza pościel przywędrowała aż zza oceanu jako prezent ślubny dla króla Augusta I od samego Vasco da Gamy.

W obecnych czasach rynek oferuje wiele rodzajów materiałów na pościel. Tutaj możemy puścić wodzę fantazji i wybrać coś co zaspokoi nasze potrzeby estetyczne. Pod uwagę należy wziąć oczywiście indywidualne upodobania – jakie kolory lubimy oraz jaki materiał jest dla nas najprzyjemniejszy w dotyku.

Dla dzieci sam materiał jest kwestią drugorzędną. Na szczęście dzisiaj mamy tą możliwość wyboru wśród wielu dostępnych wzorów nadruków, a radość pociechy z pościeli z wizerunkiem bohatera z ulubionej kreskówki, gry czy też wielbionego sportowca na pewno udzieli się i dorosłemu.

Czym się sugerować przy kupnie materiałów pościelowych? Przede wszystkim materiałem – bawełna czy jedwab, naturalna czy syntetyczna, czy łatwo się pierze, czy wymaga prasowania. Czy jest miła w dotyku, czy przepuszcza powietrze, czy może być używana przez alergików. Jeśli  wybierzemy pościel w pastelowych odcieniach lub też wolimy żywsze kolory, to kwestia gustu. Ważne, żeby było miękko i przytulnie. Nie za gorąco latem i nie za zimno w chłodniejsze noce.

  • Parametry

Brak produktów do wyświetlenia
  • Promocje