• Zabawki

Każda przyszła mama zastanawia się, co powinna kupić dla swojego dziecka. Choć noworodek przez pierwsze miesiące swojego życia praktycznie tylko śpi i je, to jednak nie oznacza to, że nie potrzebuje zabawy. Wprawdzie nie umie bawić się klockami i misiami, ale na rynku dostępne są zabawki, które w znaczący sposób wpłyną na rozwój jego zmysłów. Najczęściej kupowaną jest oczywiście grzechotka. Chociaż noworodek nie umie jeszcze sam jej złapać, to można mu ją wsunąć do ręki, a on sam zaciśnie na niej paluszki.

Przy zakupie jakiejkolwiek zabawki warto zwrócić szczególną uwagę na to, by była bezpieczna dla niemowlaka. Musi spełniać szereg kryteriów, które zapewnią dziecku bezpieczną i komfortową zabawę. Przede wszystkim powinna być łatwa do utrzymania w czystości – umycia lub wyprania. Dobrze zaprojektowana i solidna zabawka nie posiada elementów mogących łatwo ułamać się lub oderwać. Nie mogą one też być zbyt małe, gdyż niemowlak łatwo mógłby je połknąć. Kupując jakąkolwiek zabawkę warto też zwrócić uwagę na to, czy nie posiada tasiemek i wstążeczek, w które dziecko może łatwo się zaplątać.

W miarę upływu czasu, gdy dziecko rośnie zaczynamy myśleć o zabawkach technologicznych i interaktywnych, które uczą empatii, logiki, cierpliwości, motoryki, nawet zdolności programistycznych. Są też zabawki ponadczasowe, które są zawsze na topie, a wśród nich wyróżniamy:

 - klocki dla dziecka - uniwersalne, z których dziecko będzie układało pierwsze wieże i budowało pierwsze budowle.Na początek klocki dla malucha powinny posiadać duże elementy, których nie połknie lub nie włoży do nosa, z czasem można dokupować zestawy zawierające mniejsze części. Warto też pamiętać, że klocki dla dzieci są zabawką, którą trudno zniszczyć, może więc nimi bawić się kilka pokoleń.

 - gry planszowe dla dzieci- pokój dziecięcy warto wyposażyć w kultowego Chińczyka, Scrabble, Grzybobranie czy Monopoly, a także w nowości, które podbijają rynek. Gry będą świetną rozrywką zarówno dla maluchów, jak i dla dorosłych. Co ważne, planszówki to nie tylko świetna zabawa, ale i okazja do nauczenia dziecka jak ważne jest przestrzeganie zasad, zdrowa rywalizacja, współdziałanie z innymi czy umiejętność przegrywania.

 - kreatywne zabawki - cymbałki, bębenki, marakasy czy pianino to zabawki, które zawsze będą w modzie i dziecko będzie chętnie z nich korzystać. Służą zarówno w okresie niemowlęcym, jak i przedszkolnym. Nie niszczą się zbyt szybko, a więc mogą zostać przekazane młodszemu rodzeństwu czy kolejnemu pokoleniu. Zaletą muzycznych zabawek jest również to, że pozytywnie wpływają na koordynację ruchową dziecka.

 - pluszaki i przytulanki - lalki czy misie to klasyczne zabawki dla dzieci. Powinny znaleźć się w każdym pokoju dziecięcym. Ulubiona przytulanka służy dziecku zazwyczaj od najwcześniejszych miesięcy życia, nieraz aż do wieku szkolnego. Pluszaki mogą przybierać różne postacie, np. bajkowych bohaterów, jeśli jednak chcemy, aby służyły na dłużej, najlepiej jest wybrać tradycyjnego misa lub szmacianą lalkę.

 

  • Parametry

Brak produktów do wyświetlenia
  • Promocje
  • Strefa okazji