• Meble kuchenne

Powszechnie uważa się, że porządne meble kuchenne sporo kosztują, tymczasem to nie do końca prawda. Na rynku jest coraz więcej firm, które oferują bardzo dobrej jakości meble kuchenne w rozsądnej cenie. Zestaw mebli kuchennych dobierany jest indywidualnie do każdej, nawet małej kuchni. Najczęściej na podstawie projektu sporządzonego za pośrednictwem studia kuchennego, projektanta wnętrz lub nas samych.

Kolorowe meble kuchenne robią furorę. Kuchnie nowoczesne łączone z salonem mogą być czerwone, niebieskie, żółte, szare. Największym wyzwaniem przy projektowaniu kuchni dla siebie jest konieczność wybrania tylko kilku z wielu dobrych pomysłów. Kuchnie oprócz tego że efektowne, muszą być też wygodne. Dlatego wybierając meble kuchenne oprócz koloru frontów, postawmy na sprawdzoną nowoczesność, dobre rozplanowanie zabudowy i trwałe materiały. Tylko wtedy kuchnia będzie ładna i wygodna w użytkowaniu.

Jeśli kuchnia jest otwarta kolory mebli kuchennych muszą być dopasowane do wystroju salonu. W zamkniętej kuchni wybierając kolory mebli kuchennych zwróćmy uwagę na wielkość i kształt pomieszczenia, tak by kolorowe fronty mebli nie przytłoczył wnętrza kuchni. Niech więc kupione meble kuchenne sprostają upływowi czasu, zmiennej modzie i wymogom funkcjonalnym. Urządzając kuchnię i wybierając do niej kolory mebli, starajmy się robić to tak, by kuchnia podobała się nam także za kilka-, kilkanaście lat.

Nowoczesne kolorowe kuchnie mogą mieć  fronty: lakierowane, często z mocnym połyskiem, drewniane, fornirowane, z przeszkleniami z matowych tafli. W takiej kuchni większość rzeczy ukrywa się w szafkach i szufladach. Na wierzchu pozostają jedynie nieliczne, za to dizajnerskie urządzenia i przybory kuchenne. Kolory frontów potrafią wyznaczać strefy w kuchni. Najczęściej szafki stojące służą do przechowywania rzeczy większych i cięższych, wiszące – drobniejszych i lżejszych. W sporej kuchni można ustawić wyłącznie szafki stojące, a nad nimi powiesić półki na podręczne naczynia, przyprawy i drobiazgi. Dodaje to lekkości całej aranżacji kolorowej kuchni.

Kuchnia połączona z salonem prowokuje do salonowego wykończenia - zastosowania takich samych materiałów na podłogę, ściany i meble. W ten sposób na kuchenne podłogi wchodzi drewno, na szafki – eleganckie forniry, na blaty – drewno lub ekskluzywny kamień. Również podłoga w kuchni powinna łączyć w sobie salonowy prestiż i możliwość sprostania kuchennym obowiązkom. Nie należy jednak udawać, że kuchnia nie jest kuchnią, a jeśli chcemy ją „upokojowić”, róbmy to inteligentnie.

  • Parametry

Brak produktów do wyświetlenia
  • Promocje