• Zapach domu przywoła wspomnienia

zapach.jpg

Zapachy, które nas otaczają potrafia stworzyć nastrój, poprawić lub pogorszyć samopoczucie, a czasem pobudzają wspomnienia. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że ładny zapach to także element dekoracji naszego domu. Producenci śmiało rozszerzają gamę produktów do kreowania aromatycznego wizerunku wnętrz. Pojawiają się nowe gamy zapachowe, urozmaicone akcesoria o wyszukanym wzornictwie. Nic tak nie przybliża wspomnień jak skojarzone z nimi zapachy. Wykorzystując aromatyczne produkty możemy przenieść się do słonecznej Prowansji, przywołać wakacyjny nastrój Toskanii.

Dzięki pachnącym cyprysem świeczkom czy kadzidełkom powrócimy do cedrowego lasu przywołując skojarzenia zachodzącego słońca wśród zapachów mchu, żywicy, kory drzew. Pijąc zieloną herbatę udamy się w podróż do dalekiej krainy świeżych, zielonych listków falujących na wietrze, wystarczy, że pobudzimy zmysły herbacianym aromatem olejków eterycznych. Jak zostało dowiedzione naukowo, to właśnie zmysł węchu odpowiada za odczuwanie przez nas smaku jedzonych potraw oraz rozpoznawanie zagrożenia. Niech chłodniejszą porą świece płoną w każdym pokoju - w salonie, w jadalni, przy wannie. Naturalne światło ognia działa na nasze umysły uspakajająco, daje poczucie bezpieczeństwa. Świece dobrej jakości nie zepsują nam romantycznej kolacji i nastroju nagłym kopceniem, czy późniejszym bólem głowy. Kiedy jesienna pogoda nas nie rozpieszcza my sami pozwólny sobie na odrobinę luksusu.

Każdy z nas pragnie, aby jego mieszkanie wypełniał aromat, który wprowadzi do wnętrza niezwykły klimat. Pachnący dom to także inna energia, zapach potrafi wprawić nas w doskonały nastrój, uspokoić, zrelaksować, naładować pozytywną energią. Lubimy nasz dom za jego zapach. Przemierzając we mgle szare chodniki marzymy o chwili, w której zamkniemy za sobą drzwi i otuli nas ciepło i poczucie bezpieczeństwa. O ile nie każdy może zasiąść przed kominkiem, ciepło domowego ogniska niech zapłonie w postaci migotliwego światła świec.