• AKCESORIA DO PIELĘGNACJI

  • Parametry

Brak produktów do wyświetlenia

Oferta akcesoriów do higieny niemowlaka to długa lista produktów, bez której ciężko się obejść podczas kąpieli czy zmiany pieluszki. Pielęgnacja dziecięcego ciała wymaga od rodziców dużej rozwagi i ostrożności. Mały człowiek wprowadza w domu prawdziwa rewolucję  i trzeba się do tego przygotować. Małe dziecko również ma włosy, które należy je szczotkować, rosną mu paznokcie, które trzeba będzie obciąć, a z noska trzeba będzie wyciągnąć mu kleiste co nieco.

Włoski czeszemy szczoteczką z miękkim włosiem. Warto ją kupić także dziecku, które nie ma jeszcze śladów czupryny – razem z oliwką stworzy zespół do walki z ciemieniuchą, tak częstą w tym wieku. Paznokcie obcinamy specjalnymi nożyczkami z zaokrąglonymi brzegami lub cążkami. Gdy tylko pojawią się pierwsze ząbki, warto wdrażać malucha do ich mycia. Można mu kupić silikonową szczoteczkę-gryzaczek z wypustkami zamiast włosia, którą dorosły nakłada na swój palec i w ten sposób masuje dziecku ząbki i dziąsła.

Akcesoria dla dzieci powinny mieć atest Państwowego Zakładu Higieny. Dobrze, żeby miały również pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka lub Centrum Zdrowia Dziecka. Mamy wtedy pewność, że są bezpieczne i nie zawierają substancji toksycznych ani uczulających.