• AKCESORIA DO PIELĘGNACJI

Oferta akcesoriów do higieny niemowlaka to długa lista produktów, bez której ciężko się obejść podczas kąpieli czy zmiany pieluszki. Pielęgnacja dziecięcego ciała wymaga od rodziców dużej rozwagi i ostrożności. Mały człowiek wprowadza w domu prawdziwa rewolucję  i trzeba się do tego przygotować. Małe dziecko również ma włosy, które należy je szczotkować, rosną mu paznokcie, które trzeba będzie obciąć, a z noska trzeba będzie wyciągnąć mu kleiste co nieco.

Włoski czeszemy szczoteczką z miękkim włosiem. Warto ją kupić także dziecku, które nie ma jeszcze śladów czupryny – razem z oliwką stworzy zespół do walki z ciemieniuchą, tak częstą w tym wieku. Paznokcie obcinamy specjalnymi nożyczkami z zaokrąglonymi brzegami lub cążkami. Gdy tylko pojawią się pierwsze ząbki, warto wdrażać malucha do ich mycia. Można mu kupić silikonową szczoteczkę-gryzaczek z wypustkami zamiast włosia, którą dorosły nakłada na swój palec i w ten sposób masuje dziecku ząbki i dziąsła.

Akcesoria dla dzieci powinny mieć atest Państwowego Zakładu Higieny. Dobrze, żeby miały również pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka lub Centrum Zdrowia Dziecka. Mamy wtedy pewność, że są bezpieczne i nie zawierają substancji toksycznych ani uczulających.

  • Parametry

Brak produktów do wyświetlenia
  • Promocje