• POŚCIEL

  • Parametry

Każdy dorosły człowiek spędza średnio 1/3 swojego życia śpiąc. Sen stanie się efektywniejszy, to znaczy przyniesie nam pełniejszą regenerację sił, jeśli będziemy sypiać w warunkach jak najbardziej komfortowych. Powinniśmy o to zadbać wybierając odpowiednią pościel. Jednym z najważniejszych kryteriów, jakimi powinniśmy się kierować w przypadku kupowania pościeli, jest to, z czego została ona wykonana. W sklepach można wybierać spośród pościeli z tkanin pochodzenia naturalnego oraz tkanin sztucznych.

Tkaniny naturalne - szyje się głównie z bawełny oraz innych naturalnych materiałów, takich jak wełna, jedwab, len, bambus. Są miłe w dotyku, pozwalają skórze oddychać i dobrze odprowadzają wilgoć. Sprzyjają one dobremu, zdrowemu i komfortowemu wypoczynkowi, zapobiegają wysypkom i innym podrażnieniom skóry, Szczególnie polecane alergikom i dzieciom.

Przykłady pościeli naturalnych to:

- pościel bawełniana

- pościel satynowa

- pościel flanelowa

- pościel z kory

- pościel atłasowa

- pościel z adamaszku

Tkaniny syntetyczne - zaletą takich pościeli jest z pewnością cena oraz łatwość utrzymania (nie gniotą się i szybko schną). Do wad należy zaliczyć przede wszystkim słabą wentylację, co może prowadzić do nadmiernego pocenia się podczas snu oraz ryzyko wysypek i podrażnień.

Przykłady pościeli syntetycznych to:

- pościel z mikrofibry

- pościel z mikrofazy

- pościel z fizeliny

- pościel z pollicottonu

  • Ostatnio oglądane produkty