• FOTELIKI SAMOCHODOWE

Kiedy pojawia się nowy członek rodziny uświadamiamy sobie, że bobasa trzeba będzie jakoś przewozić autem. Nawet gdyby hipotetycznie nie było samochodu to i tak kwestia fotelika nadal obowiązuje. Wypadki dotyczą każdego. I nawet jeśli zawsze jeździmy przepisowo i prowadzimy uważnie,  to przecież ktoś inny może wjechać w nasze auto. Fotelik samochodowy ma w tym nieoczekiwanym momencie dać szansę przeżyć naszemu dziecku.

 Każdy fotelik sklasyfikowany jest do pewnej grupy wagowej wynikającej z obowiązującego standardu w Europie, a mianowicie certyfikatu ECE R44-03 lub nowszego ECE R44-04. Każda grupa wagowa ma przypisane orientacyjne zakresy wiekowe dziecka. Tych grup jest 5 (0, 0+, 1, 2, 3). Jednak w praktyce jest sporo grup łączonych, wtedy jeden fotelik może obsłużyć kilka zakresów wagowych.

Kiedy ostatecznie wydaje się, że już wiemy który fotelik będzie najlepszy dla  dziecka, musimy sprawdzić, czy będzie on pasował do samochodu. Fotelik w samochodzie musi być przede wszystkim stabilnie zainstalowany. Nie może latać na prawo czy lewo, nie może się unosić. Idealnie kiedy przylega ściśle do siedziska i oparcia kanapy.

Dla młodszych dzieci bardziej komfortowy będzie fotelik, w którym będą mogły się położyć, więc warto by był on rozkładany, lub by miał opuszczane oparcie. Lepsze są również foteliki, których podstawowa pozycja to siedząca, a nie półleżąca – starszemu dziecku nie będzie wygodnie ciągle leżąc. Niektóre modele mają również regulowaną szerokość siedziska, co może być bardzo pomocne np. zimą, gdy dziecko jest ubrane grubiej. Jeżeli szerokość nie jest regulowana lepiej kupić fotelik samochodowy o szerszym siedzisku. Fotelik dziecku służyć będzie przez kilka lat, dziecko będzie rosło – warto więc zainwestować w model, który będzie miał regulowane praktycznie wszystko – np. zagłówek, szerokość, siedzisko.

W świetle obowiązujących przepisów, dzieci o wzroście poniżej 150 cm muszą korzystać z fotelika, nawet do osiągnięcia pełnoletności.

  • Parametry

Brak produktów do wyświetlenia
  • Promocje