• Kategorie
  • Parametry
  • KASY FISKALNE

Brak produktów do wyświetlenia

Podatnicy, którzy dokonują sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, są zobowiązani do ewidencjonowania sprzedaży na kasach fiskalnych. Kiedy jednak otwieramy pierwszy biznes i stajemy przed wyborem kasy fiskalnej, która jako urządzenie nie jest tak powszechna jak, choćby komputer – często nie wiemy na co zwrócić uwagę. Co więc zrobić, aby uniknąć niedogodności, jakie mogą nas spotkać przez niewłaściwie dobraną kasę fiskalną?

Jednym z podstawowych błędów związanych z wyborem kasy fiskalnej jest niewłaściwe oszacowanie bazy towarowej. Warto więc optymistycznie spojrzeć w przyszłość i zakupić urządzenie z bazą towarową o około 40% wyższą niż ta, której potrzebujemy w dniu zakupu pierwszej kasy. Teraz należy oszacować, czy kasa fiskalna powinna być urządzeniem stacjonarnym czy mobilnym.O ile prowadząc sklep w konkretnej lokalizacji nie ma większych wątpliwości co do rodzaju urządzenia, o tyle prowadząc działalność usługową warto rozważyć zakup kasy przenośnej.

 Częstym błędem przy wyborze kasy fiskalnej jest skupienie się tylko i wyłącznie na jej podstawowych funkcjach, takich jak rejestracja sprzedaży i wystawienie paragonu. Z biegiem czasu jednak, kiedy nasz biznes ewoluuje okazuje się, że aby nasza sprzedaż przebiegała płynnie i sprawnie potrzebne są nam dodatkowe funkcjonalności. Z tych właśnie powodów powinniśmy poważnie zastanowić się, jakiego dokonać zakupu.