Inwestycja w dobry sen jest niezwykle ważna, ponieważ ma on bezpośredni wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Tempur to firma uznawana dziś za światowego lidera w obszarze nowoczesnych technologii i zdrowego snu. Jej historia sięga kosmosu, a materiał, którym wypełniano skafandry astronautów, stał się podstawą dla wyjątkowych materacy i poduszek.

Oto kluczowe etapy historii marki Tempur:

 • Materiał opracowany dla astronautów (lata 70.): W latach 70. NASA stworzyła materiał, którym wypełniano skafandry astronautów. Ten niepowtarzalny materiał, nazwany TEMPUR®, miał wyjątkowe właściwości, pozwalając na wytrzymanie zmian ciśnienia i przeciążeń. To właśnie wtedy narodził się fenomen materiału TEMPUR®.

 • Naukowcy udoskonalają wynalazek NASA (lata 80.): Po intensywnych badaniach NASA, naukowcy udoskonalili materiał TEMPUR®, aby mógł znaleźć zastosowanie na Ziemi. Jego właściwości dopasowywania do kształtu ciała, redukcji punktów nacisku i wyjątkowego komfortu sprawiły, że stał się on podstawą dla materacy i poduszek Tempur.

 • Rok 1991 - firma TEMPUR® prezentuje wyjątkowe materace: W 1991 roku firma Tempur-Pedic International oficjalnie wprowadziła na rynek materace Tempur. Ich innowacyjność i jakość zdobyły uznanie klientów na całym świecie. Materace Tempur dostosowują się do kształtu ciała, zapewniając komfort niezależnie od pozycji snu.

 • Marka, która wciąż się rozwija: Tempur to nie tylko materace, ale także poduszki, stelaże, kołdry i akcesoria. Firma ciągle inwestuje w badania i rozwój, aby zapewnić klientom najlepsze rozwiązania do zdrowego snu.

  Flagowym produktem firmy są materace Tempur. Wyprodukowane w Danii, te wysokiej jakości materace są wykonane z kultowego materiału Tempur. Co je wyróżnia?

  • Komfort niezależny od pozycji snu: Materace Tempur dostosowują się do kształtu ciała, zapewniając komfort bez względu na to, czy śpisz na plecach, soku czy brzuchu.
  • Redukcja punktów nacisku: Technologia pianki termoplastycznej w materacach Tempur pomaga eliminować punkty nacisku, co może przeciwdziałać bólom pleców i poprawiać krążenie krwi podczas snu.
  • Długa żywotność: Materace Tempur są trwałe i zachowują swoje właściwości podparcia przez wiele lat.
  • Redukcja ruchu partnera: Specjalna konstrukcja minimalizuje przenoszenie ruchów partnera, sprzyjając nieprzerwanemu i głębszemu snu.
  Firma Tempur skupia się nie tylko na produkcji materacy, ale także na akcesoriach takich jak:
  • Poduszki Tempur: Poduszki Tempur również korzystają z tego samego innowacyjnego materiału. Dostępne są różne modele, takie jak poduszki do spania na plecach, soku lub brzuchu. Ich dopasowanie do kształtu głowy i szyi pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy podczas snu.

  • Łóżka i stelaże Tempur: Firma oferuje zarówno łóżka tapicerowane, jak i stelaże do materaców Tempur. Łóżka tapicerowane są stylowe, eleganckie i dostępne w różnych rozmiarach i kolorach. Stelaże można połączyć ze swoim materacem Tempur, aby cieszyć się pełnym komfortem i wysokiej jakości podparciem.

  • Akcesoria Tempur: W ofercie znajdują się również akcesoria, takie jak oświetlenie LED, stabilizatory materaca czy jednostki masujące, które mogą jeszcze bardziej dostosować Twoje łóżko do indywidualnych potrzeb.

  • Historia marki Tempur: Historia marki Tempur jest nieodłącznie związana z realizacją programów kosmicznych NASA. Materiał Tempur został pierwotnie opracowany dla astronautów, a jego wyjątkowe właściwości sprawiły, że stał się fenomenem na Ziemi. Dziś jest to materiał, który samoczynnie dopasowuje się do kształtu, wagi i temperatury ciała, zapewniając wyjątkowy komfort snu.

  Warto zauważyć, że materiał Tempur jest jedynym materiałem uznawanym przez NASA i certyfikowanym przez Fundację Kosmiczną, co świadczy o jego wyjątkowej jakości i innowacyjności. Jeśli zależy Ci na zdrowym i komfortowym śnie, produkty Tempur mogą być doskonałym wyborem!