• MATERACE

Rodzice nie mają lekko. Moment, w którym dziecko wyrasta z łóżeczka niemowlęcego, przypada mniej więcej na 2,5-3,5 roku od urodzenia malucha. I tu pojawia się niezwykle ważne pytanie - jaki materac dla dziecka będzie najlepszy? Jedno jest pewne - materace dla dzieci powinny być higieniczne i antyalergiczne. Materac lateksowy może powodować uczulenia, dlatego należy uważać na niego, zwłaszcza jeśli wybieramy model dla małego dziecka. Materac gryczany z kolei może być niebezpieczny, gdyż często gromadzi się w nim pleśń. Materace sprężynowe z kolei oceniane są często jako niedostosowane do potrzeb rozwijającego się kręgosłupa i układu stawowo-kostnego u malutkich dzieci.

Najlepszym rozwiązaniem dla dziecka jest materac piankowy - zwłaszcza ten wykonany z pianki termoelastycznej lub wysokoelastycznej. Taki materacyk zapewni dziecku najlepsze podparcie dla młodego, nierozwiniętego jeszcze w pełni kręgosłupa. Pozwoli mu maksymalnie się zregenerować, niezależnie od tego, w jakiej pozycji zasypia dziecko. Jest wystarczająco twardy, ale też nie za twardy. Dopasowuje się do kształtu i ułożenia ciała dziecka. Pozwala tez na zachowanie higieny, bo okres odpieluchowania jest niezwykle trudny.

Dla noworodków i niemowląt niezwykle istotna jest nie tylko twardość materacyka, ale także sam materiał z którego jest wykonany - ze względu na alergiczność, utrzymanie prawidłowej temperatury (ochrona przed wychłodzeniem w pierwszych tygodnia życia) oraz zapewnienie prawidłowego podparcia. Jeśli chodzi o zastosowane materiały dla dzieci nieco starszych, pozostają one takie same jak w przypadku materaców dla małych dzieci, z zasadniczą różnicą - zmianie ulegają wysokości pianek, a więc i całego materaca. Starsze dziecko to większa waga, większy wzrost, więc pojawia się potrzeba zastosowania materaca który nie tylko będzie wyższy, ale będzie posiadał także przynajmniej 3 strefy twardości, a w przypadku lepszych modeli - 5 stref twardości.

Materac dla dziecka powinien być dobrany do jego wzrostu, a przede wszystkim wagi. Musi mieć on długość przynajmniej 20 cm większą od wzrostu jego użytkownika. Jeśli więc spostrzeżesz, że śpiąca na dziecięcym materacu pociecha nie mieści się na nim bądź jest z nim równe, to najwyższy czas na zmianę.

  • Parametry

Brak produktów do wyświetlenia
  • Promocje
  • Strefa okazji