• Materace ekologiczne

  • Parametry

Brak produktów do wyświetlenia

Coraz częściej zaczynamy poszukiwać produktów, które mają ekologiczne pochodzenie. Staramy się, aby były nie tylko zdrowe, ale także bezpieczne dla środowiska. Ekologia wkracza niezwykle szybko w nasze codzienne życie, więc nie mogła także ominąć materaców. Ekologiczny materac to nie tylko taki, w którym stosuje się zaawansowane technologie, ale również taki, w którym znajdziemy doskonale znane nam materiały naturalnego pochodzenia. Dziś powracają do łask, bo okazuje się, że często natura wyprzedza człowieka w tworzeniu takich o idealnych właściwościach.

Wśród materiałów naturalnych stosowanych do produkcji materacy mamy dość spory wybór. Mata kokosowa to powłoka wykonana z łupiny orzecha kokosowego. Jest materiałem twardym, zapobiega zapadaniu się materaca i wydłuża jego trwałość. Łuska gryczana może być wykorzystana nie tylko w materacach, ale i poduszkach. Materiał ten zapewnia elastyczność punktową produktu, który dostosowuje się do ciała. Łuska gryki nie pochłania wilgoci (np. potu). Posłanie pozostaje suche.

Bawełna jest materiałem zalecanym dla alergików. Dobrze sprawdza się w pokrowcach na materac czy pościeli. Jest materiałem przewiewnym. Bawełna jest wytrzymała i łatwo utrzymać ją w czystości. Entuzjaści ekologii i orientu decydują się na zakup materacy futon. Jest to wkładka z surowej bawełny zamknięta w płóciennym pokrowcu. Wykazują one wszystkie zalety bawełny, w zimnych miesiącach grzeją, w ciepłych zapewniają cyrkulację powietrza. Są jednocześnie stosunkowo tanie.

Właściwości przeciwreumatyczne i dobrą regulację cieplną zapewnia owcza wełna. Materiał ten stosuje się zarówno w pokrowcach, jak i materacach. Są także produkty, które są mieszaniną materiałów naturalnych i syntetycznych. Np. pianka lateksowa, która stanowi połączenie naturalnego kauczuku z lateksem syntetycznym.

  • Promocje