• Kategorie
  • Szukaj
  • Materace ekologiczne

Brak produktów do wyświetlenia

Coraz częściej zaczynamy poszukiwać produktów, które mają ekologiczne pochodzenie. Staramy się, aby były nie tylko zdrowe, ale także bezpieczne dla środowiska. Ekologia wkracza niezwykle szybko w nasze codzienne życie, więc nie mogła także ominąć materaców. Ekologiczny materac to nie tylko taki, w którym stosuje się zaawansowane technologie, ale również taki, w którym znajdziemy doskonale znane nam materiały naturalnego pochodzenia. Dziś powracają do łask, bo okazuje się, że często natura wyprzedza człowieka w tworzeniu takich o idealnych właściwościach.

Wśród materiałów naturalnych stosowanych do produkcji materacy mamy dość spory wybór. Mata kokosowa to powłoka wykonana z łupiny orzecha kokosowego. Jest materiałem twardym, zapobiega zapadaniu się materaca i wydłuża jego trwałość. Łuska gryczana może być wykorzystana nie tylko w materacach, ale i poduszkach. Materiał ten zapewnia elastyczność punktową produktu, który dostosowuje się do ciała. Łuska gryki nie pochłania wilgoci (np. potu). Posłanie pozostaje suche.

Bawełna jest materiałem zalecanym dla alergików. Dobrze sprawdza się w pokrowcach na materac czy pościeli. Jest materiałem przewiewnym. Bawełna jest wytrzymała i łatwo utrzymać ją w czystości. Entuzjaści ekologii i orientu decydują się na zakup materacy futon. Jest to wkładka z surowej bawełny zamknięta w płóciennym pokrowcu. Wykazują one wszystkie zalety bawełny, w zimnych miesiącach grzeją, w ciepłych zapewniają cyrkulację powietrza. Są jednocześnie stosunkowo tanie.

Właściwości przeciwreumatyczne i dobrą regulację cieplną zapewnia owcza wełna. Materiał ten stosuje się zarówno w pokrowcach, jak i materacach. Są także produkty, które są mieszaniną materiałów naturalnych i syntetycznych. Np. pianka lateksowa, która stanowi połączenie naturalnego kauczuku z lateksem syntetycznym.