• Pokój dziecięcy

Urządzenie pokoju dziecięcego nie należy do łatwych zadań. Każdy z nas chce dla swojego dziecka jak najlepiej, żeby w swoim pokoju czuło się bezpiecznie i wygodnie. Wnętrze powinno też odzwierciedlać upodobania i charakter naszego malucha. Aranżację pokoju zmienia się raz na kilka lat, dlatego to właśnie mieszkaniec pokoju powinien mieć decydujący głos w sprawach takich jak temat przewodni i kolorystyka wnętrza czy dodatki, jakie się w nim znajdą. Zadaniem rodzica jest pomoc w podjęciu odpowiedniej decyzji i mądre nakierowanie swojej pociechy na pewne rozwiązania, by uniknąć sytuacji, w której jej wybór będzie podyktowany np. chwilową modą. Istnieją pewne zasady organizacji wnętrza których warto się trzymać. Pokój dla dziecka powinien składać się z trzech odrębnych stref:

  • strefa pierwsza to strefa wypoczynku, do której należy wygodne łóżko oraz – ewentualnie – fotel.
  • strefa druga powinna być zaaranżowana na potrzeby zabawy. W praktyce wystarczy, że będzie to miękki dywan, by dziecko nie przesiadywało na zimnej podłodze, oraz kosz z ulubionymi zabawkami.
  • strefa trzecia to ergonomiczne, wygodne miejsce do nauki wyposażone w biurko z wygodnym fotelem. Najlepiej, by znajdowało blisko okna, gdzie będzie dobrze oświetlone.

Pamiętajmy też o tym, że meble muszą być dostosowane do wzrostu naszego dziecka. Najlepsze będą takie, które do wzrostu można dostosować. Poza tym warto urządzić pokój tak, by można było go swobodnie przemeblować. Dziś już nie ma przeszkód, by pokój dziecięcy urządzić tak, jak sobie to wymarzymy. Może być kolorowo, wesoło i bezpiecznie. A potem dziecko dorasta i ma własne pomysły, jak urządzić swoje miejsce do życia.

  • Parametry

  • Promocje