Kołdra Antystres Active firmy ROBI to efektowna kołdra, która ma za zadanie rozładowanie stresu i zmęczenia. Z pozoru zwykła mikrofibra, którą pokryta jest ta kołdra, ma w sobie dodatek włókien węglowych, które skutecznie zwalczają zmęczenie. A jak takie włókna działają?

Dzięki włóknom węglowym zawartym w strukturze tkaniny, dochodzi do zjawiska jonizacji – zgromadzone przez cały dzień w organizmie ładunki elektrostatyczne są rozładowywane, co zmniejsza napięcie mięśni, bezsenność i stres. Kołdra przeznaczona jest głównie dla ludzi aktywnych, żyjących w ciągłym stresie i biegu. Mikrofibra jest niezwykle miękka, lekka i oddychająca. Ta specjalna tkanina, przyczynia się do spokojnego i głębokiego snu, dzięki czemu łatwiej osiągnąć równowagę wewnętrzną, odprężenie oraz dobre samopoczucie.

Sztuczne wypełnienie to włókno poliestrowe silikonowane. Dzięki niemu kołdra jest lekka, puszysta i przewiewna, a przy tym ma dobre właściwości izolacyjne. Takie wypełnienie sprawia, że kołdry nie gniotą się i nie tracą swego pierwotnego kształtu nawet po praniu. Łączy ono właściwości antyalergiczne i najwyższe walory użytkowe. To kombinacją delikatnych, cienkich włókien silikonowych posiadających kanaliki powietrzne - hollow - w których gromadzi się powietrze. Zapewniają one wysokie parametry ciepłochronne, nadają sprężystość i można prać je mechanicznie, bez ryzyka utraty pierwotnych właściwości.

Ścieląc łóżko, poduszki i kołdry należy wstrząsnąć, by zachować sprężystość wsadu i równomierne wypełnienie. Trzeba je też wietrzyć, zwłaszcza puchowe – najlepiej w chłodne, suche, a nawet mroźne dni. Kołdry należy prać zgodnie z zaleceniami producenta, wtedy nie zmienią swoich właściwości. Wyroby z wypełnieniem sztucznym można prać w pralce w temp. 40–60°C, a niektóre antyalergiczne nawet w 90°C.