Opaski sportowe Mi Band są jednymi z najpopularniejszych urządzeń produkowanych przez Xiaomi. Moda na aktwny tryb zycia ciągle napędza sprzedaż, a firma podążając za popytem wypuściła już 3 generację opaski. Smartbandy służą przede wszystkim do rejestrowania naszej aktywności fizycznej. Opaska jest urządzeniem, które liczy nasze kroki, spalone kalorie, tętno, przebyty dystans, itp.

Xiaomi Mi Band 3 jest solidnie zbudowany. Samo urządzenie ma wymiary 46,9 x 17,9 x 12 mm czyli jest delikatnie większe od poprzednika, jest też grubsze. Opaska posiada jeden pojemnościowy przycisk, na górze mamy pokrywę za szkła pod która kryje się wyświetlacz OLED 0,78 cala (128 x 80 pikseli). Wyświetlacz poinformuje nas o aktualnym czasie, Dniu tygodnia, ilości przebytych kroków, przebytym dystansie, o stanie naładowania baterii, o nadchodzącym połączeniu , SMS i innych powiadomieniach. Można też sprawdzić pogodę aktualna i na następne dni.

Opaska ma teraz podwyższoną normę wodoszczelności, można bez problemu nurkować w opasce i to do głębokości 50 metrów. Na podstawie naszej wagi i wzrostu, licząc nasze kroki, przelicza je na dystans i spalone kalorie. Opaska monitoruje też nasz organizm gdy po całodziennym wysiłku fizycznym chcemy odpocząć, kładąc się do snu. Xiaomi Miband 3 bardzo dobrze wywiązuje się z funkcji powiadomień.

Każda kolejna generacja ma większą baterię, Mi Band 1S miał tylko 45 mAh, co pozwalało mu pracować nawet 4 tygodnie na jednym ładowaniu. MiBand 2 miał baterię o pojemności 70mAh i czas pracy do 3 tygodni. Xiaomi Mi Band 3 ma baterię o pojemności 110 mAh Li Ion, co gwarantuje mu niem,al identyczny czas pracy co w poprzedniej wersji, czyli 2 do 3 tygodni.

Z podstawowych funkcji można skorzystać bez potrzeby uruchamiania telefonu. Jednak rozbudowana aplikacja daje dodatkowe możliwości. Umożliwia ona monitorowanie akcji serca, zliczanie spalonych kalorii, mierzy też liczbę kroków i przebyty dystans, a także obudzi nas do pracy. Oczywiście należy pamiętać o funkcji powiadomień, z której opaska wywiązuje się doskonale.