Pakujemy prezenty

2019-12-17 16:51:00
Pakujemy prezenty

Święta tuż tuż, a wraz z nimi choinka i prezenty. No właśnie, nie wystarczy kupić wymarzoną rzecz ukochanej osobie, warto jeszcze estetycznie i pomysłowo ją zapakować. Podpowiadamy, w jaki sposób to zrobić. Możliwości jest naprawdę wiele. Jeśli mamy przed sobą pakowanie prezentów świątecznych, najlepiej się do tego odpowiednio przygotować. Będą potrzebne różne akcesoria. Im bardziej wymyślnie będziemy chcieli zapakować nasz prezent, tym więcej możemy potrzebować różnych elementów. Do pakowania może się przydać również tektura falista, niebanalna tapeta, bibuła, folia aluminiowa spożywcza i folia stretch. Jeśli planujemy oryginalne, niebanalne zapakowanie prezentu, mozna do tego wykorzystać zwykłą gazetę, mapę lub plan ulubionego miasta obdarowanej osoby. 

Jak zapakować prezent w papier?

 - Najpierw wybieramy odpowiedni papier.
 - Kolejny krok to odmierzenie odpowiedniego kawałka papieru. Trzeba tu pamiętać o ważnej zasadzie – papier musi owijać pudełko z prezentem z zapasem.
 - Zaczynamy od owinięcia papierem szerokiego boku pudełka i robimy to jak najciaśniej. Początek papieru można przymocować do pudełka taśmą przylepną.
 - Przekładamy prezent spodem do góry i zaginamy róg papieru szerokiego boku w dół, aby ta część zetknęła się z bokiem pudełka.
 - Zaginamy do środka wystający bok papieru, który nachodzi na zagięty w poprzednim kroku kawałek papieru.
 - To samo robimy z drugiej strony boku, z
agięte boki przyklejamy taśmą, żeby się nie otworzyły.
 - Teraz zaginamy powstałą od dołu część trapezową papieru i przyklejamy ją taśmą klejącą.
 -
Opisane wyżej kroki powtarzamy w przypadku boku znajdującego się teraz na górze.

 - Całość przewiązujemy na krzyż wstążką i robimy kokardę lub przypinamy gotową.

Jak zapakować duży prezent?

Pierwsza to zapakowanie dużego prezentu w karton i jedynie przewiązanie go szeroką wstążką z dużą kokardą. Do tego oczywiście można dodać kilka ozdobnych elementów. Drugie rozwiązanie to zawinięcie kartonu w ozdobny papier lub dowolnie inny estetyczny, jeśli ma odpowiedni rozmiar. Karton z papierem również warto przewiązać wstęgą. Duży prezent można także zakryć kolorowym materiałem, a całość ozdobić kokardą. W ostateczności można także zrezygnować z zapakowania ogromnego prezentu i tylko przewiązać go wstążką z jak największą kokardą.

Jak zapakować prezent o nieregularnych kształtach?

Można skorzystać tak naprawdę z prostego rozwiązania – folia do prezentów. Najpierw wycinamy koło lub kwadrat z kartonu (powinien to być materiał dość twardy, bo będzie stanowił podstawę naszego prezentu). Kolejny krok to ułożenie wyciętej tekturki na folii. Potem na tekturce umieszczamy rzeczy, które mają znaleźć się w prezencie. Kolejny krok to ściągnięcie boków folii do góry z każdej strony i związanie ich ozdobną wstążką z kokardą.

Kolory, które najbardziej kojarzą nam się ze Świętami Bożego Narodzenia to połączenie czerwieni, zieleni i złota lub kompozycja srebra, granatu i bieli. Wykorzystajmy naklejki z choinkami, gwiazdkami. Możemy użyć do tego nawet kawałków łańcucha choinkowego. W tym sezonie wielu stawia na minimalizm - prezent opakowany w szary papier, przewiązany zwykłym konopnym sznurkiem. Wetknijmy delikatnie gałązkę lub pachnące suszone owoce. Elegancki i przyjazny środowisku prezent pod choinkę gotowy! 

Autor: