Pralnia inna niż wszystkie

2023-03-25 00:00:00
Pralnia inna niż wszystkie

Pranie to czynność codzienna, która wydaje się prosta i dość prozaiczna. Bo przecież wystarczy pralka i środki piorące. Jeszcze tylko wybór programu i gotowe. Problemy zaczynają się jednak wtedy, gdy na metce trafiamy na symbol zakazujący zwykłego prania w wodzie lub wręcz nakazujący pranie chemiczne. W takiej sytuacji czeka nas wyprawa do pralni. A co nam taka pralnia jest w stanie zaoferować?

Współczesne pralnie chemiczne  to po prostu zakłady oferujące czyszczenie na sucho przy użyciu innego rozpuszczalnika niż woda lub pranie wodne. Profesjonaliści używają nowoczesnych substancji piorących, przez co są w stanie poradzić sobie z najtrudniejszymi do usunięcia plamami, nawet na delikatnych tkaninach. Maszyna do czyszczenia na sucho jest jakby kombinacją standardowej pralki i suszarki do ubrań. Ubrania lądują w komorze prania, czyli ruchomym perforowanym bębnie, który obraca się w zewnętrznej obudowie. Czas prania uzależniony jest od stopnia zabrudzenia ubrań. Zawodowcy z pralni z pewnością dobiorą odpowiednie parametry. Warto wiedzieć, że w praniu chemicznym maksymalna temperatura to 30°, ponieważ wyższa mogłaby przyczynić się do uszkodzenia delikatnych tkanin.

Pranie chemiczne jest często jedynym rozwiązaniem na pozbycie się plam z konkretnych materiałów. Mowa oczywiście o tych, których nie możemy prać w wodzie, a zaliczamy do nich, chociażby, kaszmir, wełnę czy jedwab. Cały proces czyszczenia chemicznego jest w 100% ekologiczny. Wynika to z faktu, że podczas niego do środowiska nie dostają się żadne opary, czy innego rodzaju resztki rozpuszczalnika organicznego, który wykorzystywany jest do prania chemicznego. Przede wszystkim, jest to metoda niezwykle skuteczna. Wiele rodzajów plam mogłoby pozostać na naszych ubraniach po standardowym praniu wodnym. W tym przypadku mamy znacznie większą szansę na to, że taki problem nas nie dotknie.

W praniu wodnym proces prania przebiega bardzo podobnie do tego, który normalnie przeprowadzamy w naszych domach – same pralnie jednak radzą sobie z plamami znacznie lepiej, niż nasze domowe pralki. Korzystanie z pralni wodnych dla wielu osób może być o tyle korzystne, że nie muszą one posiadać własnej pralki oraz mogą wykonać jedno pranie zamiast kilku, ze względu na to, że domowe pralki mają znacznie bardziej ograniczoną pojemność. Większość pralni jest wyposażona również w specjalne suszarki, gdzie nasze ubrania są suszone i prasowane. Największym plusem korzystania z pralni chemicznej jest to, że zaoszczędzimy mnóstwo czasu. Każdy przecież jest zaabsorbowany swoimi czynnościami. Te codzienne czynności to również pranie. Korzystanie z pralni chemicznej pozwoli zaoszczędzić upragniony czas, a my już na drugi dzień możemy cieszyć się świeżymi i pachnącymi tekstyliami. Dodatkowo pranie może być wyprasowane, a to z kolei kolejna dawka minut do wykorzystania na coś innego.

Nowa pralnia chemiczna i wodna zaprasza klientów do Centrum Handlowego ROBI w Brodnicy. Zapraszamy!

Autor: