Wybierając świece zapachowe do domu musimy pamiętać, że nie może to być wybór przypadkowy. Oprócz zapachu i wyglądu liczy się też skład świecy, czyli to, z czego jest zrobiona. Niektóre skałdniki bowiem mogą wpływać negatywnie na nasze zdrowie. Na co więc zwrócić uwagę?

Dobre świece zapachowe składają się z nietoksycznych substancji, do których zalicza się wosk pszczeli lub wysokiej jakości parafina, która ma standard spożywczy, oraz z czystych olejków eterycznych. Jak się okazuje, wosk parafinowy powszechnie stosowany przy produkcji świec, może być dla nas szkodliwy. Podczas jego spalania wydzielają się toksyny, które wywołują ból głowy, problemy z układem oddechowym, a nawet zwiększają ryzyko zachorowań na nowotwory. Oczywiście jednorazowe zapalenie świecy nie zaszkodzi, ale gdy raczymy się nim przez wiele godzin, pojawić się może problem. Dlatego powinniśmy zwracać uwagę na to, jakie świece przynosimy do swojego domu.

Dobre świece zapachowe składają się z nietoksycznych substancji, do których zalicza się wosk pszczeli, lub z wysokiej jakości parafiny, która ma standard spożywczy, oraz z czystych olejków eterycznych. Ponadto w takich świecach olejki tworzone są przez dobrych perfumiarzy, knot jest wykonany tylko z bawełny i nie ma w składzie metali ciężkich. Produkcja świec odbywa się w nowoczesnych fabrykach, często przypominających laboratoria, warto więc korzystać ze sprawdzonych producentów, którzy przykładają wagę do tego, z czego robione są ich produkty.

Jak to się dzieje, że dobre świece zapachowe nie dość, że mają złożone i wielowymiarowe kompozycje to jeszcze długo i intensywnie pachną? Odpowiedź jest prosta. Wlewa się do nich najwyższej próby olejki eteryczne, knot jest zrobiony ze 100% bawełny i pozbawiony metali ciężkich, a parafina jest wysoko rafinowana. Rynek zdominowany jest przez produkty amerykańskie. Nie ma co się dziwić, u nich tradycja palenia świec zapachowych jest długa i powszechna. Znane marki mają swoją tradycję i wysoką rangę.

Niestety utrzymanie tak wysokiego poziomu wytwarzania przekłada się na cenę, za dobrą jakość trzeba zapłacić więcej, ale biorąc pod uwagę zdrowie – to się opłaca.