• Kategorie
  • Szukaj

Choinka w salonie to zdecydowanie za mało jak na dekoracje wnętrz na Boże Narodzenie. Tak lubimy te święta i ich magiczny nastrój, że chcemy je czuć w każdym zakątku domu. Dekorujemy więc, co się da. Trzeba jednak uważać, by nie przesadzić i nie było w domu zbyt pstrokato. Dobrze jest się zdecydować na jeden styl, konwencję lub kolor. Dekoracje na święta pięknie będą wyglądały w kolorze błyszczącego srebra. Ciekawie mogą wyglądać gałązki umieszczone w wysokim wazonie w kolorze srebra. Również srebrne bombki jako jedyny dodatek do zielonego igliwia pięknie będą odbijały światło.

Pamiętajmy jednak o umiarze. Dobrze jest odpowiednio wcześnie zaplanować świąteczny wystrój domu i inspiracje świąteczne, ponieważ zostawienie tego na ostatnią chwilę może wprowadzić do wnętrza chaos. Nadmiar świątecznych ozdób i dodatków także nie będzie się pięknie prezentował. Warto pomyśleć o dekoracjach świątecznych w jednym stylu – na przykład srebrnych lub z żywymi zielonymi gałązkami. Unikniemy w ten sposób mieszanki styli i kolorów, które czasem, zamiast świątecznej radości mogą przyprawić o ból głowy.

Złoto i srebro-kiedyś w duecie nie do pomyślenia-dzisiaj jedno z ulubionych zestawień stylistów wnętrz. Dzięki nim we wnętrzach od razu panuje świąteczna atmosfera. Ważne jednak, by przedmioty łączył odcień metalicznego błysku. Ładnie obok siebie wygląda postarzane srebro ze złotem, najtrudniej dobrze dobrać dekoracje z mocnym połyskiem.

Dekorowanie domu na święta Bożego Narodzenia jest jednym z najbardziej pracochłonnych zajęć jednak to dzięki stroikom i ozdobom świątecznym nasz dom przenika atmosferą świąt, staje się przytulny i radosny. Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, który wymaga specjalnej oprawy. Przystrajanie domu to tradycja, która sięga XIX wieku. Wtedy do Polski przybyło drzewko świąteczne. Świąteczny czas kojarzy się z wyjątkową atmosferą, ale także pięknym mieszkaniem, które nigdy nie wygląda tak efektownie jak właśnie w święta.