• Ręczniki bambusowe

  • Parametry

Ręczniki bambusowe są ciekawą alternatywą dla ręczników frotte. Mają one unikalne właściwości, są lekkie, wytrzymałe i bardzo chłonne. Na dodatek, pomimo, że aż 6-krotnie lepiej wchłaniają wodę, to bardzo szybko schną. Są doskonałe także dla alergików, bo posiadają właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Nie powodują uczuleń, ani podrażnień, są odporne na pleśń i bakterie.

Dla tych, którzy przez lata borykali się z szorstkimi kąpielowymi tekstyliami, ich zamiana na ręczniki bambusowe okazała się zaskoczeniem i krokiem w stronę komfortu. Jedwabista gładkość i połysk ręczników bambusowych budzą skojarzenia z luksusem. Komplet bambusowych ręczników o wysokiej gramaturze już sam w sobie może dodać łazience elegancji. A właściwy dobór kolorów lub wzorów jeszcze wzmocni to wrażenie. Należy pamiętać o gramaturze ręczników. Im jest ona wyższa, tym lepsza jest jakość ręczników. Jeśli poszukujesz wyjątkowo delikatnych rozwiązań do codziennej higieny, to ręcznik bambusowy jest z pewnością dla Ciebie.

Tkaniny bambusowe posiadają:

- właściwości antystatyczne - nie gromadzą kurzu ani roztoczy, są więc wskazane dla osób chorych na astmę
- właściwości antygrzybiczne i bakteriobójcze - 70% mikroorganizmów jest w naturalny sposób eliminowana z powierzchni tkaniny

- właściwości hipoalergiczne - wskazane dla alergików oraz osób o wrażliwej skórze (działanie kojące)

- chłonność - trzykrotnie wyższa niż tkaniny bawełniane

- zapach - szybko schną nie pozostawiając przykrego zapachu wilgoci

- wytrzymałość - uważa się, iż tkanina jest kilkukrotnie bardziej wytrzymała niż tkaniny bawełniane

  • Ostatnio oglądane produkty