• Kategorie
  • Szukaj
  • SYPIALNIA

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To miejsce relaksu i odpoczynku, w którym najważniejszym meblem jest łóżko. W niej spędzamy romantyczne wieczory i leniwe poranki. To miejsce, które widzimy od razu po przebudzeniu, dlatego jego aranżacja powinna być dla nas niezwykle ważna. Przy urządzaniu tego pomieszczenia powinniśmy kierować się funkcjonalnością oraz pięknem, niezależnie od rozmiarów sypialni. Tutaj każdy szczegół ma znaczenie - od łóżka po żyrandol czy ramkę ze zdjęciem. Cały wystrój powinien ze sobą idealnie współgrać. W sypialni powinna panować atmosfera, która sprzyja relaksowi i pozwala na regenerację sił.

Sypialnia jest przestrzenią bardzo prywatną. Tu z reguły nikogo nie wpuszczamy, bo to nasza domowa oaza. Dlatego musimy stworzyć w niej taki klimat, który będzie tylko nam odpowiadał. Powinno być to pomieszczenie w miarę możliwości odizolowane od hałasu i ruchu w domu. Niezbyt duże, ale i nie za ciasne, dla dwóch osób optymalna jest wielkość pomiędzy 15 a 20 m2. Jeśli lubimy budzić się wcześnie rano, korzystna będzie lokalizacja od wschodu, wystawa południowa lub południowo-zachodnia może spowodować nadmierne nagrzewanie niezbyt dużego pomieszczenia.

Urządzenie sypialni zależy od osobistych preferencji i ulubionego stylu. Nie jest to łatwe zadanie, jak mogłoby się z pozoru wydawać. To wystrój wnętrza decyduje o tym, czy czujemy się w nim komfortowo. A przecież czasami wystarczą drobne zmiany, jak gustowna narzuta czy przytulne poduszki, żeby sypialnia nabrała wyrazu. Nie warto jednak ślepo podążać za najnowszymi trendami, zdecydowanie lepiej kierować się własnymi upodobaniami i rozsądkiem. Trzeba mieć na względzie także kwestie praktyczne, dlatego dobrze by dodatki były przemyślane i pasowały do całej aranżacji.