• Kategorie
  • Szukaj
  • Wielkanoc

Wielkanoc to wspaniałe, ciepłe, domowe i bardzo wiosenne święto. Istnieje wiele sposobów na to jak udekorować dom na Wielkanoc, a świąteczne ozdoby są bardzo zróżnicowane i mogą służyć jako element dekoracji wnętrza, zarówno z sezonie świątecznym, jak i na co dzień. Najbardziej popularne dekoracje wiosenne to żółte kaczuszki, kolorowe pisanki, zielony bukszpan oraz rzeżucha. Cały dom w tym czasie nabiera wiosennych barw, po długie i szarej ziemie przychodzi czas na odrodzenie się żywych kolorów. Barwy, które najbardziej pasują do tego okresu to właśnie żółć, soczysta zieleń oraz czysta biel. Wnętrza możemy wyposażyć w wszelkiego rodzaju detale, które nadadzą niepowtarzalnego charakteru poszczególnym wnętrzom, chodzi tutaj w głównej mierze o stroiki, świeczniki, serwetki ze świątecznym motywem które doskonale będą mogły wypełnić całą kompozycję.

Na drzwiach powieśmy stylowy wieniec wielkanocny (wykonywane są na bazie z wikliny, rattanu, na styropianowej obręczy lub drucianej konstrukcji, więc bez trudu dopasujemy coś do każdej stylistyki elewacji!), przed wejściem do domu ustawmy gustowne lampiony i klatki dekoracyjne, w ich wnętrzach możemy zamknąć kompozycje ziół i kwiatów, dodajmy też kilka ozdobnych pisanek). Czasem ciężko powstrzymać się przed nabyciem kolejnych elementów dekoracyjnych do domu. Ozdoby wielkanocne są przecież tak piękne i tak różnorodne! Zanim jednak ustawimy świąteczne figurki na każdej wolnej przestrzeni w mieszkaniu, zastanówmy się, czy rzeczywiście chodzi nam o uzyskanie jarmarcznego efektu? Zdecydowanie lepiej wyglądać będzie kilka przemyślanych dekoracji, niż mnóstwo przypadkowo rozrzuconych po wnętrzach ozdób.

Pamiętajmy, że w tym wyjątkowym okresie najważniejszy jest czas spędzony z rodziną. Kwestia tego, jak udekorować stół na Wielkanoc może być okazją do wspólnego spędzenia czasu. Przedświąteczna krzątanina może wprowadzić atmosferę nerwowości, dlatego w przygotowania warto zaangażować wszystkich domowników. Malowanie pisanek będzie frajdą dla dzieci, a zdobycie bazi czy różnych artykułów spożywczych wyzwaniem dla gospodarzy. Najważniejsze, aby spędzić ten czas wspólnie - w radości i spokoju.