• Kategorie
  • Szukaj
  • Prześcieradła flanelowe

Brak produktów do wyświetlenia

Prześcieradła uszyte z naturalnych materiałów sprzyjają dobremu, zdrowemu i komfortowemu wypoczynkowi, zapobiegają wysypkom i innym podrażnieniom skóry, są miłe w dotyku, pozwalają skórze oddychać i dobrze odprowadzają wilgoć.Posiada powierzchnię pokrytą jedno lub dwustronnie okrywą włókienną, z charakterystycznym meszkiem, który niestety po wielokrotnym praniu zaczyna się mechacić. Ze względu na różne właściwości materiałów, z których są szyte, jedne z nich lepiej nadają się na cieplejsze dni, a inne na te chłodniejsze. Ma to szczególnie znaczenie w miejscach, w których zmiany temperatur są mocno odczuwalne. Flanela świetnie trzyma ciepło, jest także bardzo trwała i można ją często prać, co nie wpływa na jej właściwości. Podobnie jak kora, nie gniecie się lecz może się odrobinę mechacić.

Prześcieradło flanelowe znakomicie przydaje się w okresie jesienno-zimowym, ze względu na swoje wyjątkowe cechy. Flanela to materiał składający się ze 100% bawełny, który jest miękki i niesamowicie przyjemny w dotyku. Posiada charakterystyczny meszek sprawiający, iż prześcieradło z flaneli nie jest śliskie, ale jest bardzo ciepłe. Flanelowe prześcieradła są doskonałym dopełnieniem kompletów pościeli z flaneli, które razem tworzą idealną aranżację łóżka. Produkt jest też bezpieczny dla delikatnej skóry dziecka. Materiał jest cieplutki, szczególnie idealny w czasie zimy. Prześcieradło wykonane z wysokiej jakości tkaniny bawełnianej gwarantuje wysoki komfort użytkowania. Nie zmienia formy nawet podczas długiego używania.

Niewątpliwą zaletą tej tkaniny jest to, że jest bardzo trwała i można ją często prać, co nie wpływa na jej właściwości. Dodatkowo jest bardzo ciepła i niezwykle praktyczna. Jest przyjemna i miękka w dotyku, co sprawia, że jest delikatna dla skóry. Atutem jest też wysoki komfort termiczny. Ten rodzaj tkaniny daje wiele ciepła, dlatego sprawdza się doskonale w okresie zimowym. Pozwala też zachować walory estetyczne na bardzo długi czas. Nie ulega blaknięciu, dzięki czemu można prać ją często bez obaw o utratę soczystości barw. Prześcieradła flanelowe są pozbawione większych wad. Jedną z nich jest izolacja termiczna szczególnie w letnie dni (ale jak wyżej wynika jest świetna w okresie zimowym).