• Kategorie
  • Szukaj
  • Ręczniki kąpielowe

Ręcznik nigdy nie powinien być zbyt mały. Duże ręczniki kąpielowe, którymi bez problemu się szczelnie owiniemy, mają wymiary 100 cm x 180 cm i 135 cm x 200 cm. Taka długość i szerokość w pełni wystarczy do tego, by dobrze się wytrzeć po kąpieli. Szczególnym typem ręczników są ręczniki kąpielowe, przeznaczone na plażę. Gramatura ręcznika plażowego jest wyrażana w gramach na metrach kwadratowy. Im większa, tym więcej splotów – a więc cięższy ręcznik, chłonniejszy i… dłużej schnący. Lepiej więc postawić na średnią gramaturę w przypadku ręcznika plażowego, czyli 450-500 g/m2. Taki ręcznik będzie nie za ciężki, a przy tym wystarczająco chłonny. Szybko też wyschnie na słońcu. Główną cechą ręczników plażowych jest to, że mają one duże wymiary. Ręcznik na plażę spełnia bowiem wiele funkcji, jak funkcja koca, parawanu podczas przebierania, a także powinien mieć odpowiednie rozmiary, abyśmy bez trudu się nim owinęli i wytarli.

Jeśli chodzi o materiał z jakiego jest wykonany świetnym wyborem jest zawsze bawełna. Ręcznik plażowy bawełniany jest miły dla skóry, solidny, a ponadto można go prać w wyższej temperaturze. Jeśli potrzebujemy ręcznika jeszcze wyższej jakości, przyda się ręcznik z bawełny egipskiej. Charakteryzuje się ona dłuższymi włóknami i uchodzi za jeden z najszlachetniejszych i najwytrzymalszych materiałów. Oprócz bawełny godne polecenia są mikrofibra oraz włókna bambusowe. Często ręczniki plażowe wykonuje się z tkanin syntetycznych z domieszką bawełny. Warto się jednak upewnić przed zakupem, co to za rodzaj włókna, czy szybko schnie i czy jest dobre dla skóry.

Ręcznik plażowy dla dzieci powinien być zarówno wytrzymały, jak i miły dla skóry. Maluchowi można sprawić ręcznik w ciekawej formie, jak ponczo czy ręcznik z kapturem. Przydadzą się też dodatkowe kieszonki, jeśli ręcznik plażowy będzie wykorzystywany jako strój plażowy. Na plaży zawsze dobrze widziane będą soczyste barwy i pełne fantazji wzory. Mogą na nim zagościć motywy roślinne inspirowane egzotycznymi dżunglami czy owocami.